Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אסטרטג שיווקי

 אסטרטג שיווקי עם היבט עסקי

החלטתם להקים עסק? או שאולי אתם קיימים כבר כמה שנים טובות בשוק אך מעוניינים לשפר מעט את האסטרטגיה השיווקית שלכם? גיבוש אסטרטגיה שיווקית נכונה חשובה לכל חברה וארגון, ולפיה ייקבעו פרמטרים כמו דרכי הפרסום והשיווק, התקשרות עם הלקוחות, אופן התפעול של מערך המכירות, שימוש בכלים טכנולוגיים וכדומה.

רגע לפני שבונים אתר אינטרנט

תפקידו של אסטרטג שיווקי טוב הוא לתכנן ביחד אתכם את כל דרכי השיווק האפשריים המתאימים לכם, החל מעיצוב ומיתוג העסק ועד אפיון אתר אינטרנט איכותי, בנייתו וקידומו ברשת. עוד לפני שאתם בוחרים את שם הדומיין שיתנוסס בשורת החיפוש של גוגל, או מתחילים לכתוב תכנים לאתר קיים, כדאי לבחון מספר נקודות:

  • איזו מטרה ממלא האתר שלכם – אתרים רבים ממלאים שתי אפשרויות עיקריות: מסחר או תדמית. יש המקימים אתר אינטרנט לצורך הגדלת היקף המכירות שלהם ומאפשרים ללקוחות לבצע רכישה מאובטחת של מוצרים, ואילו אחרים בונים אתר תדמיתי מושקע הכולל תכנים, תמונות וסרטונים שמעודד גולשים ליצור עמם קשר.
  • מסתכלים 360 מעלות – עליכם להדגיש את היתרונות של העסק שלכם, בייחוד כאשר אתם מעלים פוסטים לפייסבוק או מצלמים סרטון תדמיתי. עם זאת, חשוב שתבינו גם את החסרונות ואת המכשולים העומדים בדרככם. נסו להיכנס לנעליו של הגולש ולענות על השאלה "מה עלול להפריע לו באתר?". כך תוכלו לתקן את התקלות העתידיות ולהעצים את חוויית המשתמש שלו.
  • בוחנים את פלטפורמות השיווק מלבד האתר, חשוב לבחון פלטפורמות שיווק נוספות באינטרנט. אסטרטג שיווקי בעל ניסיון יכול ללוות את אנשי המקצוע המתאימים לבנייה וקידום אתרכם: מתכנתים, מעצבי אתרים, מקדמי אתרים, מנהלי קמפיינים ועוד.

בונים אתר עם אסטרטג שיווקי

יש לכם אתר אינטרנט קיים או אולי אתר בתהליך של בנייה? כך או אחרת, אסטרטג שיווקי מיומן יסייע לכם לשפר את האתר או לבנות אותו בהתאם לצורך שלכם, כשבונים אתר טוב, חשוב להתייחס לכמה פרמטרים:

  • בוחרים את הפלטפורמה – חשוב לבחור את המערכת שעליה יתבסס האתר שלכם. היום קיימות מערכות מגוונות לניהול תוכן, כאשר המובילה בהן היא וורדפרס. רבים בוחרים בה בזכות היתרונות הרבים שהיא מציעה: תוספים מעודכנים שהופכים את עבודת הקידום לקלה יותר או עדכוני אבטחה שוטפים, מיותר לציין שהמערכת בנויה בקוד פתוח וידידותית למשתמש. 
  • מעצבים את האתר – לא מומלץ להסתמך רק על העיצוב הקבוע של התבניות. כאשר הגולשים נכנסים לאתר שלכם, הם מעוניינים לבחון מה מיוחד בכם, ולא להתאכזב מתמונה מובנית מוכרת שבה הם כבר הבחינו בשני אתרים אחרים. יש להשקיע באתר מבחינה עיצובית: לבחור את הצבעים המתאימים לאתר, להפיק תמונות אותנטיות של מוצרים ושירותים שאתם מעניקים ולדאוג לעיצוב כותרות ראשיות בולטות ומושכות שקוראות לפעולה.
  • אתר נוח לגלישה – אחד הנושאים המרכזיים המעצימים את חוויית המשתמש הוא נוחות הגלישה באתר. הניווט באתר צריך להיות ממוקד וברור, כך שהגולש יוכל להגיע בקלות אל העמוד המתאר את המוצר או השירות שהוא מחפש.
  • אתר מהיר ומותאם לנייד – שני פרמטרים חשובים שיש לכלול הוא מהירות האתר והתאמתו למסך הקטן של המכשיר הנייד שלכם. זכרו שלגולשים אין בדרך כלל פנאי לחכות עד שהאתר שלכם ייטען. אתר אשר "נתקע" בכל רגע ומגיב באטיות לכל לחיצה חדשה על הלינק עלול לפגוע בחוויית המשתמש ובכך גם בדירוג של האתר בגוגל.

אסטרטג שיווק נכנס לפעולה

לאחר שיש נכס איכותי לעסק באינטרנט כמו אתר תדמיתי מודרני, נכנס השלב העיקרי של אסטרטג שיווקי והוא שלב השיווק והפרסום של האתר, 3 האפשרויות המוכרות שבהם צריך להתעסק האסטרטג הם:

  1. קידום אורגני בגוגל – אסטרטג צריך להיכנס לעובי הקורה ולהיות מעורב כמו מומחה לקידום אתרים בבחירת מילות המפתח לקידום, התוכן שנכתב עבור מילות המפתח המקודמים ובעיקר לוודא שהקישורים מתבצעים אך ורק ממקורות אמינים ותקינים.
  2. פרסום ממומן בגוגל – באחראיות האסטרטג לבחור את סוג האסטרטגיה בפרסום בגוגל ולבדוק את יחס ההמרה מהקמפיינים ולבדוק את כדאיות הפרסום.
  3. פרסום ממומן בפייסבוק – אסטרטג צריך לשלוט גם ברשתות חברתיות כאשר המובילות בישראל הם פייסבוק ואינסטגרם, בהם צריך לבצע פילוח נכון ועיצוב קורא לפעולה במודעה על מנת להצליח בפרסום.

אז אם אתם מעוניינים בליווי צמוד של אסטרטג שיווקי לתהליך של עיצוב, מיתוג, בנייה או קידום של העסק שלכם אשמח לעמוד לשירותכם, לייעץ ולבנות לכם אסטרטגיה שיווקית בהתאמה מלאה לאופי העסק שלכם.

צריך ייעוץ או ליווי שיווקי לעסק שלך?

בניית אסטרטגיה שיווקית וייחודית שתיקח את העסק שלך למעלה!

TOMER LEVINSKY

לקחת את הקידום והפרסום באינטרנט הכי גבוה שאפשר!

מענה שיווקי מקצועי לכל שאלה:

עוד בנושא

יו יו"ר ומנכ"ל קבוצת
X

צריך ייעוץ או ליווי שיווקי לעסק שלך?

בניית אסטרטגיה שיווקית וייחודית שתיקח את העסק שלך למעלה!

TOMER LEVINSKY

לקחת את הקידום והפרסום באינטרנט הכי גבוה שאפשר!

מענה שיווקי מקצועי לכל שאלה: